Eğitim

Anasayfa|Eğitim

Eğitim; bir çocuğun birey olma ve ait olma farkındalığını artırır, kişiliğini geliştirir ve öz değerini arttırır. Bir temel hak olarak eğitim, savaş mağduru çocukların mahrum bırakıldığı, engellendiği bir olgudan öteye geçemiyor. Savaşın zararını masum çocuklar ödüyor. Raporlara göre; bölgede eğitime yönelik saldırılar ve şiddet tehditlerindeki artış sonucu, Batı ve Orta Afrika’da yaşayan 2 milyona yakın çocuğun okulu bırakmak zorunda kaldığını gösteriyor.


Misyonerlik Faaliyetleri

Afrika kıtasında yaşanan sömürgecilik faaliyetlerinde merkezi bir ilke olarak kullanılan din, insanların din değiştirmelerine neden oldu. Misyonerlerin kendi dinlerine insan çekme çalışmaları yürüttüğü bölgelerde eğitim büyük önem taşıyor ve bölgedeki Afrikalı misyonerlerin faaliyetlerinden korunmanın en etkili yolu haline geliyor. Bağışçılarımızın eğitime yaptıkları yardımlar ile bölge halkının daha bilinçli olup bu faaliyetlerden etkilenmemesi sağlanıyor.

Eğitim ve Kırtasiye Yardımları

Afrika’da şehir merkezlerine uzak köylerdeki medrese öğrencilerine Kuran’ı Kerim dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu medreselerde okuyan öğrenciler, yardımlarınız sayesinde hafızlık eğitimlerini daha kolay bir şekilde tamamlayabiliyorlar.

Suriye’de aktif bir şekilde eğitim veren okullar pek çok sıkıntı ile karşı karşıya. Öğretmen yetersizliği, hijyen problemleri, yetersiz kırtasiye malzemeleri… Bölgede eğitime okul projeleri, öğretmen maaş desteği ve öğrencilere kırtasiye yardımları ulaştırarak destek veriyoruz.

Başta Suriye, Afrika ve Bangladeş de aktif olarak insani yardım çalışmaları yürüten vakfımızın faaliyetlerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın