Yetim

Anasayfa|Yetim

2020’de elde edilen verilere göre yetim çocukların sayısı 200 milyonu aşmış durumda. Gayri resmi rakamlara göre ise bu sayının 400 milyon civarında olduğu düşünülüyor. Dünyada her gün 10 bin çocuk yetim kalıyor. Ve her yıl bu çocuklardan 2 buçuk milyonu ise suç çetelerinin eline düşüyor. Bir çocuğun anne babasından birini veya her ikisini kaybetmesi hayatında baş edemeyeceği maddi ve manevi pek çok sorunun da başlaması demektir. Korumamız, sahip çıkmamız gereken yavrularımız var. Seslerini duyup, onlara destek olmalıyız.

Çalışmalarımız

Dünya genelindeki yetim çocukların 1 milyonluk kısmını Suriye’de yaşayan yetim çocuklar oluşturuyor. Bizler de Suriye’nin İdlib bölgesindeki 4 farklı yerde, savaş mağduru çocuklarımız için yetimhaneler inşa ettik. Burada savaş, hastalık veya farklı sebepler ile babalarını kaybetmiş anneleri ile sınıra göç etmek zorunda kalmış yaklaşık 1500 yetim kardeşimizin barınma, eğitim ve genel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Temel ihtiyacın yanında sosyal yönlerinin gelişebileceği oyun alanları, eğitim ve aktivitelerden faydalanabildikleri sosyal ortamlar da sağladık.

Ancak bu çocukların temel ihtiyaçlarının düzenli olarak sağlanabilmesi gerekmektedir. Bunun için faaliyete geçirdiğimiz “Yetim Sponsorluk Sistemi” büyük önem arz etmekte. Yetim sponsorluk sistemi ile bir kişi, grup veya kurum olarak bir yetimin aylık ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Yapılan aylık bağışlar ile çocukların eğitim, gıda, giyecek gibi temel ihtiyaçlarının sürdürebilirliğini sağlıyoruz.

Başta Suriye, Afrika ve Bangladeş de aktif olarak insani yardım çalışmaları yürüten vakfımızın faaliyetlerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bize Ulaşın